Twórca "Squid Game" świętuje nominacje do Emmy. Hwang Dong-hyuk mówi też, co z pracami nad 2. serią

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Ekipa "Squid Game" ma powody do świętowania – serial zyskał aż 14 nominacji do tegorocznych nagród Emmy. Tymczasem Hwang Dong-hyuk mówi co z 2. sezonem.

"Squid Game" w zeszłym roku praktycznie zdetronizowało inne seriale, pobijając wszelkie rekordy, a teraz serial otrzymał historyczne nominacje do Emmy – to pierwsza nieanglojęzyczna produkcja, które ma szansę na statuetkę w kategorii "Najlepszy serial dramatyczny". Twórca serialu Hwang Dong-hyuk nie ukrywa radości i mówi, na jakim etapie są prace nad 2. sezonem.

Squid Game – twórca o pracach nad 2. sezonem 

Jak Hwang Dong-hyuk świętował nominacje do Emmy? Według ClickOnDetroit szampan lał się strumieniami, ale twórca nie ukrywa, że czuje teraz jeszcze większą presję.

– Wypiłem już butelkę szampana. (...) Jestem w takcie wyczerpującego procesu pisania 2. sezonu. Te nominacje zwiększają presję, ale tak samo jak presja wzrasta, powiedziałbym, że moja motywacja również wzrasta, ponieważ chcę spełnić oczekiwania.

squid game sezon 2 scenariusz

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Twórca rozmawiał także E! News na temat 2. sezonu – i chociaż ma już dość pytań, to zdradził co nieco na temat tego, co planuje w kontynuacji.

– Mam tego dość. Miałem jakieś pięć innych wywiadów i we wszystkich pytano mnie o 2. sezon. Ale co oni mogą zrobić? Oni muszą pytać, a ja muszę odpowiadać. Mam ustalony zarys. Mam gotowy treatment całego odcinka 2. sezonu z nowymi grami i nowymi postaciami. Podoba mi się to. Myślę, że to jest dobre. Jest lepsze niż to, czego się spodziewałem.

Niedawno Lee Jung-jae, czyli serialowy Gi-hun powiedział, że wciąż czeka na scenariusz – jego zdaniem Hwang Dong-hyuk ma po prostu za dużo pomysłów. Prace jednak posunęły się nieco do przodu, ponieważ w maju twórca powiedział, że na tamten moment miał jedynie trzy strony pomysłów.

W wywiadach twórca dzielił się już pomysłami na wstępną koncepcję – prawdopodobnie zobaczymy, jak Gi-hun ma rozwiązać tajemnice organizacji stojącej za morderczą grą. W oczekiwaniu na kolejne informacje zachęcamy do zapoznania się z listą polecanych przez nas koreańskich seriali.

Squid Game jest dostępne w serwisie Netflix

REKLAMA