Na 2. sezon "Squid Game" poczekamy jeszcze dłużej? Twórca ma problem z pisaniem – i za dużo pomysłów

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Na 2. sezon "Squid Game" czeka rzesza widzów na całym świecie. Tymczasem lepiej uzbroić się w cierpliwość – gwiazda serialu Lee Jung-jae zdradził, na jakim etapie są prace.

"Squid Game" otrzymało niedawno oficjalne zamówienie na 2. sezon – chociaż była to czysta formalność, biorąc pod uwagę sukces, jaki odniósł serial i wcześniejsze zapewnienia Netfliksa, że będzie kontynuacja. Nim zobaczymy ciąg dalszy historii Gi-huna, minie jednak sporo czasu, a przynajmniej na to się zapowiada.

Squid Game sezon 2 – twórca ma za dużo pomysłów

Lee Jung-jae, czyli serialowy Gi-hun rozmawiał z People i jak zdradził, wciąż czeka aż otrzyma pełen scenariusz do 2. sezonu od twórcy produkcji Hwang Dong-hyuka.

– wiesz, kiedy jest taki prezent, którego pragniesz... czekasz na niego [i] jesteś tak podekscytowany, że chcesz go dostać od razu w całości, a nie po kawałku. Czekam, aż reżyser Hwang przedstawi mi cały scenariusz i bardzo się na to cieszę.

squid game sezon 2 prace na jakim etapie

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Aktor powiedział, że Hwang Dong-hyuk ma prawdopodobnie całą masę pomysłów i trudno mu to wszystko poukładać w spójną całość. W końcu 1. sezon "Squid Game" tworzył przez kilkanaście lat.

– Wygląda na to, że ma wiele różnych pomysłów. Ale pisanie [scenariusza] to coś, co nie wiadomo, kiedy zostanie [ukończone]. Tylko reżyser Hwang to wie i można odnieść wrażenie, że pisanie scenariusza to są dla niego prawdziwe zmagania.

Kiedy zobaczymy nowe odcinki "Squid Game"? Początkowo mówiło się o tym, że 2024 rok jest najbardziej optymistyczną opcją, ale tej informacji lepiej nie brać za pewnik. Podczas sesji okładkowej dla "Vanity Fair" w maju twórca zdradził, że na tamten moment miał jedynie trzy strony pomysłów, czyli był daleko od napisania całości.

A co czeka nas w 2. sezonie? Według wstępnej koncepcji Gi-hun ma rozwiązać tajemnice organizacji stojącej za morderczą grą, a twórca też sugerował, że Sae-byeok może mieć siostrę bliźniaczkę. W oczekiwaniu na nowe informacje zachęcamy do zapoznania się z listą polecanych przez nas koreańskich seriali.

Squid Game jest dostępne w serwisie Netflix

REKLAMA