Czy 7. sezon "Outlandera" może faktycznie być ostatni? Diana Gabaldon mówi, co sądzi o takiej możliwości

"Outlander" (Fot. Starz)

Fani "Outlandera" czekają na 7. sezon serialu, ekipa intensywnie pracuje na planie, a tymczasem Diana Gabaldon odpowiada na pytanie, co jeśli to faktycznie będzie ostatnia seria.

Serial "Outlander" nie powstałby, gdyby nie książkowa historia autorstwa Diany Gabaldon. Autorka bestsellerowej sagi nie ukrywa, że jest zadowolona z ekranizacji – ale ekipa serialu już sugerowała, że ich opowieść może się już zbliżać końca, mimo że do zekranizowania wciąż zostało kilka książek. Co na to Gabaldon?

Outlander – Diana Gabaldon o końcu serialu

Diana Gabaldon rozmawiała na temat możliwego końca serialu z brytyjskim "The Times" i jak przyznała – wraz z showrunnerami omawiali już różne zakończenia.

– Doszliśmy do kilku warunkowych wniosków. Ale nie będziemy [nic] wiedzieć, dopóki nie pójdziemy dalej – powiedziała tajemniczo.

outlander sezon 7 czy ostatni diana gabaldon

"Outlander" (Fot. Starz)

Niedawno producentka wykonawcza "Outlandera" Maril Davis podkreśliła, że ekipa serialu ma nadzieję, że stacja Starz zamówi 8.sezon. Tymczasem Gabaldon jest zdania, że brak kontynuacji nie byłby wielką tragedią.

– Jeśli będziemy mieli 8. sezon, byłoby naprawdę świetnie, a jeśli go nie dostaniemy, to ta siódemka, którą mamy, jest naprawdę dobra i możemy wymyślić rozsądne zakończenie, jeśli tak by się stało. Trzymamy kciuki. Rzadko się zdarza, by hitowy serial trwał tak długo.

W styczniu gwiazda serialu Caitriona Balfe sugerowała w jednym z wywiadów, że być może 7. sezon "Outlandera" mógłby być już ostatni. Jeśli jednak powstaną kolejne serie, to twórcom nie zabraknie materiału źródłowego.

7. sezon "Outlandera" ma powstać na podstawie książki "Kość z kości". Jeżeli marzenia ekipy się spełnią, to 8. sezon będzie adaptacją książki "Spisane własną krwią". Za granicą premierę miał już tom dziewiąty pt. "Go Tell All The Bees That I Am Gone", a pisarka pracuje właśnie nad finałowym, dziesiątym tomem.

A co wiadomo o 7. sezonie serialu? Zobaczymy m.in. dorosłego syna Jamiego oraz licznych nowych bohaterów – ogłoszono, kto zagra rodzeństwo Hunterów. Trwają także prace nad prequelem, o którym opowiedział Sam Heughan.

Outlander jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA