"Outlander" – czy będzie 8. sezon? Przedstawicielka stacji Starz mówi, co dalej z popularnym serialem

"Outlander" (Fot. Starz)

Ekipa "Outlandera" pracuje na planie 7. sezonu serialu, ale fani już teraz pytają czy w planach są kolejne serie. Przedstawicielka stacji Starz dała niejednoznaczną odpowiedź.

Serial "Outlander" zgromadził ogromne grono fanów, którzy nie chcą by historia Claire i Jamiego dobiegła końca. Materiału źródłowego z pewnością nie zabraknie, jednak przyszłość produkcji wciąż stoi pod znakiem zapytania.

Outlander – czy będzie 8. sezon serialu?

Dyrektorka ds. oryginalnych produkcji stacji Starz, Kathryn Busby wypowiedziała się w rozmowie Deadline na temat przyszłości serialu.

– "Outlander" jest dla nas tak bardzo ważnym serialem, że chcielibyśmy mieć tak dużo [sezonów], jak to tylko możliwe. [Prequel serialu] absolutnie nie [odbierze zaangażowania stacji Starz w oryginalny serial]. To, co udowodniliśmy z franczyzą "Power", to fakt, że możemy mieć różne rodzaje historii, oparte na tej samej podstawie. Wierzymy, że możemy to zrobić również z "Outlanderem". [Takie seriale] wcale się wzajemnie nie wykluczają.

outlander sezon 8 czy będzie

"Outlander" (Fot. Starz)

Stacja Starz ogłosiła, że zamówiła prequel "Outlandera" o tytule "Blood of My Blood" i co ciekawe, autorka książkowego pierwowzoru była zaskoczona tą informacją. Jak napisała, sama nie ma pojęcia, co oznacza przypisana jej rola "producenta konsultacyjnego" – a co na to Kathryn Busby?

– Wciąż dopracowujemy szczegóły, ale Diana Gabaldon na pewno będzie zaangażowana. Jest fantastyczną pisarką i praca z nią z sezonu na sezon była przyjemnością. Zamierzamy nadal z nią współpracować.

Producentka wykonawcza "Outlandera" Maril Davis w wywiadach podkreślała, że ekipa serialu ma nadzieję, że stacja Starz zamówi 8.sezon, z kolei gwiazda produkcji Caitriona Balfe sugerowała w jednym z wywiadów, że 7. sezon "Outlandera" mógłby być już ostatni.

Tymczasem wiadomości z planu nie brakuje –  ogłoszono, że zobaczymy m.in. dorosłego syna Jamiego, ekipa zapowiada też większy rozmach.

Outlander jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA