W ilu odcinkach 19. sezonu "Chirurgów" pojawi się Ellen Pompeo? Showrunnerka mówi, jaki jest plan na serial

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

W 19. sezonie "Chirurgów" nie zabraknie nowych postaci, ale za to będzie mniej Ellen Pompeo jako Meredith. Jak serial sobie poradzi bez głównej bohaterki? Showrunnerka zdradza plan.

Ellen Pompeo od pewnego czasu nie ukrywa, że jest zmęczona graniem Meredith Grey w serialu "Chirurdzy". Latem ogłoszono, że aktorka pojawi się w ograniczonej liczbie odcinków 19. sezonu "Chirurgów" i zajmie się projektem dla Hulu. W jaki sposób serial poradzi sobie bez głównej postaci? Showrunnerka Krista Vernoff powiedziała, w ilu odcinkach pojawi się Pompeo i jakie są plany.

Chirurdzy sezon 19 – w ilu odcinkach pojawi się Meredith?

Krista Vernoff w rozmowie z Entertainment Weekly wyjaśniła, w jaki sposób "Chirurdzy" rozegrają karty przy mniejszym udziale Meredith. Czy serial jest gotowy, by iść do przodu bez swojej głównej bohaterki?

– Nie przekroczyłam jeszcze tego mostu, bo mam Meredith przez pierwsze osiem odcinków, potem będę miała jej mniej. Tak więc jednym z celów jest stworzenie nowej grupy rezydentów w taki sposób, że wszyscy się w nich zakochają. I jeśli Meredith nie będzie już tutaj przez cały czas, wszyscy nadal będą chcieli oglądać.

Myślę, że Ellen jest niezwykła, a ten serial zawsze był serialem zespołowym. Mamy tak wiele postaci, które są tak uwielbiane i są w serialu od tak dawna, że ludzie dla nich zostają. Czułam, że ważne jest, aby wprowadzić świeżych, młodych studentów, którzy ci ludzie będą uczyć. Wszyscy ci ludzie są teraz nauczycielami. Potrzebowałam uczniów.

chirurdzy ellen pompeo ile odcinków

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Wielu fanów jest jednak niezadowolonych z obrotu wydarzeń i krytykują Pompeo. Koledzy z serialu wypowiedzieli się w obronie jej decyzji, przekonując, że gwiazda ma prawo do odpoczynku.

– Ellen była kapitanem tego statku przez te wszystkie lata i wkrótce [sama] zacznie produkować, więc musiała zrobić na to miejsce w swoim harmonogramie. Fakt, że nie odchodzi z serialu, a jedynie nieco zmniejszy swój udział – moim zdaniem to jest piękne i pokazuje, że ona wciąż kocha serial – powiedział Kevin McKidd.

Sama Pompeo jest przekonana, że serial sobie poradzi bez niej i zapewnia, że wróci w finale 19. sezonu. W tym momencie jednak nie jest jasne, czy osiem odcinków i finał to wszystkie odcinki, w których ją zobaczymy. Możecie za to liczyć na to, że Kate Walsh powróci raz jeszcze jako dr Addison Montgomery. Tutaj może zobaczyć zapowiedź 19. sezonu "Chirurgów".

"Chirurdzy" powrócą za granicą w październiku, ale nie wiadomo kiedy nowa seria będzie dostępna w Polsce. Dotychczasowe sezony można oglądać na platformie Disney+.

Chirurdzy sezon 19 – premiera 6 października w USA

REKLAMA