Dlaczego tak długo nie ma informacji o 2. sezonie "Sandmana"? Neil Gaiman wyjaśnia, jak decyduje Netflix

"Sandman" (Fot. Netflix)

"Sandman" miał premierę na początku sierpnia, a oficjalnej informacji o 2. sezonie wciąż brak. Dlaczego Netfliksowi tak długo zajmuje podjęcie decyzji? Neil Gaiman wyjaśnia.

"Sandman" jest jednym z największych tegorocznych hitów Netfliksa. Pomimo ciepłego przyjęcia ze strony widzów i krytyków, serial nadal nie dostał zamówienia na 2. sezon. Dlaczego ciągle nie ma żadnych informacji? Neil Gaiman podaje prawdopodobne powody.

Sandman – będzie 2. sezon? Neil Gaiman uspokaja

Neil Gaiman już kilkukrotnie odnosił się do braku informacji na temat 2. sezonu. Wg autora komiksu po pierwsze, jest to naprawdę drogi serial, a po drugie, może okazać się, że miał zbyt niską oglądalność, a przynajmniej w porównaniu z takimi hitami jak "Squid Game" czy "Stranger Things". Co napisał tym razem?

– 1. sezon "Sandmana" pojawił się 5 sierpnia. Zbieranie danych dopiero się zakończyło – i jest to skomplikowane przez to, że wiele osób nie ogląda go [serialu] naraz, ale rozkłada go na części, pozwalając odcinkom wryć się w pamięć przed obejrzeniem następnego. Mówienie Netfliksowi, żeby się pospieszyli, nie sprawi, że decyzje zostaną podjęte szybciej.

Pomimo braku oficjalnych informacji, ekipa serialu intensywnie pracuje nad kontynuacją. Prace nad scenariuszami już trwają, a kierownik efektów specjalnych powiedział, że stworzono solidne ramy dla 2. sezonu. Niedługo po premierze "Sandmana" jeden z showrunnerów zdradził, że 2. sezon będzie oparty na komiksowym tomie "Pora mgieł".

Warto przypomnieć, że Netflix w tym roku przeżywa swój pierwszy poważny kryzys i prawdopodobnie także dlatego podjęcie decyzji trwa tak długo. Jeśli platforma nie zdecyduje się jednak na kontynuowanie historii Morfeusza, to 2. sezon wciąż ma szansę powstać – Neil Gaiman już jakiś czas temu zapewnił, że w kontraktach zawarto klauzule, które pozwolą przenieść serial na inną platformę.

Sandman jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA