10 naszych najczęściej czytanych tekstów w 2018 roku

"Lucyfer" (Fot. FOX)

Rok 2018 należał do naszej polityki prywatności (dzięki, RODO!), a także "1983", "Lucyfera" czy finałowej serii "Mostu nad Sundem". Zajrzeliśmy do naszych rocznych statystyk, aby sprawdzić, co interesowało Was najbardziej.

10. Widzieliśmy już "1983", a oto 7 rzeczy, które możemy Wam powiedzieć

Tekst, po którym rozpętało się piekło. Nie lubimy nakręcać emocji na tydzień przed premierą i prawie nigdy tego nie robimy, ale tym razem nie bardzo mieliśmy wyjście, bo przedpremierowe recenzje "1983" – często miażdżące – poszły w większości polskich mediów. Dołączyliśmy więc do tego chóru, a potem tylko patrzyliśmy, jak sytuacja wymyka się spod czyjejkolwiek kontroli. Jedno wiemy na pewno: w 2019 roku żaden polski serial nie wzbudzi takich emocji. Bo nieważne, że Canal+ produkuje coraz ciekawsze kryminały, a HBO jesienią pokaże 3. sezon "Watahy". Synonimem "czegoś lepszego" wciąż wydaje się być Netflix.

1983

9. Co w 7. sezonie "Orange Is the New Black"? Jakie będą dalsze losy Piper?

Jeśli wydawało Wam się, że "Orange Is the New Black" nie budzi już większych emocji, to mogę Wam powiedzieć, że owszem, budzi. U nas nawet znacznie większe niż "House of Cards", drugi z netfliksowych weteranów, który już został zakończony. Kiedy ogłoszono, że 7. sezon serialu o kobiecym więzieniu będzie ostatni, rzuciliście się sprawdzać, jakie są na niego plany. Prawda jest taka, że wiele na ten temat nie wiemy, ale oczywiście trzymamy kciuki, żeby dziewczęta odeszły z hukiem.

8. Emilia Clarke i Jason Momoa znów razem – na Żelaznym Tronie!

Nie ma to jak luźne spotkanie po latach dwójki aktorów z "Gry o tron". Emilia Clarke i Jason Momoa zrobili furorę, choć pewnie nawet specjalnie się nie starali. Ale w pełni to rozumiem – to naprawdę jest fajny widok.

7. Porzućcie wszelką nadzieję – recenzja "Mostu nad Sundem"

Ciekawa sprawa. Najwyżej notowana tegoroczna recenzja to nie "1983", "Ślepnąc od świateł" czy inny bardzo głośny nowy tytuł. To premiera finałowego sezonu "Mostu nad Sundem" – jednego z najdoskonalszych skandynawskich kryminałów i kryminałów w ogóle.

most04

6. Netflix mi udowodnił, że żyję w świecie "Black Mirror"

Kiedy Netflix przysłał mi do domu "akta", w którym zawarte były prywatne informacje, zostawiane przeze mnie w różnych miejscach w sieci, w niektórych przypadkach – jak mi się wydawało – anonimowo, wszyscy chcieliście sprawdzić, o co chodzi. Dla mnie to rzeczywiście było coś, zobaczyć bzdurki, które pisałam pod pseudonimem, a obok nich swoje nazwisko. Nauczyłam się też, że warto ograniczyć publikowanie prywatnych zdjęć w serwisach społecznościowych.

netflix-akta

5. Ruszają zdjęcia do polskiego serialu Netfliksa – znamy już obsadę

Ależ to był szał, kiedy ogłoszono, że powstanie pierwszy polski serial Netfliksa! Półoficjalny news, w którym informowaliśmy Was, kto zagra w "1983" – wtedy jeszcze nienazwanym – interesował Was znacznie bardziej niż nasze późniejsze narzekania na netfliksową produkcję.

4. Kiedy wraca "Gomorra"? Pierwsze spoilery z 4. sezonu

Dowód na to, jak bardzo jesteście stęsknieni za "Gomorrą". Serial o neapolitańskiej mafii ma przerwę prawdopodobnie do wiosny 2019 roku (albo i dłuższą), ale Wy już się nie możecie doczekać. A czy wiecie, że powstanie też film, którego głównym bohaterem będzie Ciro Di Marzio?

3. "Chirurdzy" mają wielkie plany miłosne na 15. sezon

Kiedy prowadząca produkcję Krista Vernoff zdradziła, że 15. sezon "Chirurgów" będzie sezonem miłości, w internetach od razu zrobiło się goręcej. Medyczny tasiemiec Shondy Rhimes wciąż bije rekordy popularności, co oznacza, że pewnie powstanie ze 20 sezonów. Choć już nawet Ellen Pompeo sugeruje, żeby kończyć.

greys02

2. Co zobaczymy w 4. sezonie "Lucyfera" i ile poczekamy na premierę?

Netflix dobrze wiedział, co robi, ratując "Lucyfera". Nawet jeśli na amerykańskim FOX-ie serial radził sobie przeciętnie, na rynkach międzynarodowych sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Dobrym przykładem jest Polska – teksty o ratowaniu "Lucyfera" i o tym, czego możemy się spodziewać po nowym sezonie, należały u nas do najpopularniejszych (tych niżej notowanych nie podaję, bo cały ranking składałby się z "Lucyfera"). I mówimy tu o dziesiątkach tysięcy czytelników w kraju, gdzie podobno z zagranicznych seriali ogląda się tylko "Grę o tron".

1. Najlepsze seriale młodzieżowe, które możecie oglądać niezależnie od wieku

Czy młodzieżowe seriale mogą też oglądać stare pryki? W tym rankingu udowodniliśmy, że jak najbardziej, pod warunkiem że to nie są pierwsze z brzegu seriale młodzieżowe. Jakie w takim razie? Blisko 50 tys. osób zajrzało tutaj, żeby to sprawdzić, i znalazło m.in. "Gilmore Girls", "Buffy" czy "Skins", ale też "Plotkarę" razem z wampirami. I tak, wiemy, zgubiliśmy znakomite "Friday Night Lights"!

REKLAMA