Diana Gabaldon obala jedną z najpopularniejszych teorii wśród fanów "Outlandera". Chodzi o wątek Jamiego

"Outlander" (Fot. Starz)

Domysłów dotyczących tego, co wydarzy się w "Outlanderze" nie brakuje – tymczasem autorka książek Diana Gabaldon właśnie obaliła jedną z popularnych teorii dotyczących Jamiego.

Obsada "Outlandera" nie może narzekać na nudę – trwają prace nad 7. sezonem serialu, a wieści z planu nie brakuje. Zdradzono już, co czeka nas na początku 7. serii. Aktywna w sieci jest także autorka książek, która właśnie wypowiedziała się na temat jednej z fanowskich teorii.

Outlander – Diana Gabaldon obala teorię fanów

Jedna z najpopularniejszych teorii dotyczy tego, że Jamie (Sam Heughan) potrafi podróżować w czasie – wszystko z powodu pojawieniu się jego ducha w pilocie serialu. Gabaldon potwierdziła, że jest to duch tego bohatera – ale kategorycznie zaprzeczyła, żeby Jamie mógł przemieszczać się w czasie.

– Diana, kontynuuj swój proces twórczy! Twoi czytelnicy pokochają 10. książkę, jak tylko zostanie ukończona. Namawiam cię, abyś znalazła kreatywny sposób na to, by Jamie mógł podróżować w przyszłość z rodziną i przeżyć resztę swojego życia w Lallybroch – napisała jedna z fanek.

Diana Gabaldon odpowiedziała, że przykro jej, ale to się nie wydarzy. Autorka jest w trakcie pisania ostatniej z książek i jak wcześniej zdradziła, zna zakończenie już od wielu lat i zasugerowała, że Claire jako pierwsza umrze. Zakończenie zna również Sam Heughan. Z kolei  Caitriona Balfe nie chce już teraz wiedzieć, co spotka bohaterów, ale liczy, że Jamie i Claire umrą razem jak Romeo i Julia.

7. sezon "Outlandera" ma powstać na podstawie książki "Kość z kości". Po niej czekają na ekranizację jeszcze wydarzenia z tomu "Spisane własną krwią", a za granicą właśnie ukazał się kolejny tom o nazwie "Go Tell All The Bees That I Am Gone". Diana Gabaldon jest w trakcie pisania ostatniej, dziesiątej części.

Co czeka nas w 7. sezonie? Zdjęcia mają potrwać aż rok i zobaczymy aż 16 odcinków. Pojawią się nowi bohaterowie, w tym syn dorosły Jamiego – tutaj znajdziecie więcej na jego temat.

Outlander jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA