10 świetnych seriali, które obejrzycie w jeden dzień

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Tuca i Bertie

seriale do obejrzenia w jeden dzień

"Tuca & Bertie" (Fot. Netflix)

Animowana komedia Lisy Hanawalt nie miała tyle szczęścia, co inny serial, przy którym pracowała ta pomysłowa twórczyni. "Bo Jack Horseman" doczekał się sześciu sezonów (chociaż to nadal mniej, niż planował Raphael Bob-Waksberg). "Tuca i Bertie" właściwie nie dostały szansy, Netflix skasował tę oryginalną produkcję po dziesięciu odcinkach, więc właściwie zanim zdążyliśmy dobrze poznać bohaterki i ich szalony świat. A przecież był tu potencjał na wiele świetnych wątków i obrazów.

Tuca (Tiffany Haddish) prowadzi imprezowe życie, unika zobowiązań i odpowiedzialności. Jej przyjaciółka Bertie (Ali Wong) postawiła na poukładaną, stabilną egzystencję, nudną pracę i niezbyt porywającego chłopaka, ale wciąż czyhają na nią romantyczne i zawodowe pokusy. Gdyby chcieć porównać tę fabułę do czegoś, co znany, można by przywołać na przykład "Broad City". Z "drobnym" zastrzeżeniem, że Ali musiałaby być drozdem śpiewakiem, a Ilana – tukanicą.

Oczywiście różnic jest więcej, bo ta surrealistyczna historia nie musi poddawać się ograniczeniom rzeczywistości. Dzięki kolorowej, nieraz eksperymentalnej, szybko się zmieniającej animacji Hanawalt nagina przyzwyczajenia widzów. Jednak to wszystko nie służy tylko zabawie formą, ale pozwala opowiedzieć o pięknej kobiecej przyjaźni, stawiającej czoła wyzwaniom czasem prozaicznym, a czasem zupełnie absurdalnym. [Kamila Czaja]

Serial Tuca i Bertie jest dostępny na Netfliksie

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA