10 naszych najczęściej czytanych tekstów w 2020 roku

"The Crown" (Fot. Netflix)

Pandemiczny rok na Serialowej należał do "Lucyfera", "The Crown" i generalnie Netfliksa. Ale nasz najchętniej czytany tekst z 2020 dotyczy, co ciekawe, "Gry o tron".

To był dziwny rok w serialach. Widać było, że oglądacie więcej i szukacie, co by tu jeszcze obejrzeć, a z drugiej strony dawały się we znaki pustki w ramówkach. A już zwłaszcza brak nowych sezonów wielkich tytułów, jak "Stranger Things", "Wiedźmin" czy "Sukcesja". Głód rozrywki online sprawił, że intensywniej niż zwykle szukaliście informacji o kolejnych sezonach, w tym "Lucyfera" czy "Peaky Blinders".

Rządziły szybkie newsy przeglądane na komórkach, zgadujemy, że w trakcie oglądania seriali. Do zestawienia naszych najczęściej czytanych tekstów (trzeba było mieć przynajmniej 35 tys. odsłon) nie załapała się żadna recenzja (choć niewiele brakło "Unorthodox") ani żaden z naszych rankingów (najpopularniejszy to najlepsze miniseriale HBO). Łącznie Serialowa miała przez cały rok ponad 5,5 mln unikalnych użytkowników wg Google Analytics, z kolei nasza miesięczna średnia to ostatnio ok. 700 tys. użytkowników. Oto 10 naszych tegorocznych hitów:

10. Czy będzie 2. sezon "Emily w Paryżu"? Kiedy premiera?

"Emily w Paryżu" podbiła Netfliksa na początku października, czyli wtedy, kiedy zaczynał się jesienny lockdown. I jak widać, 2. sezon chciałoby się oglądać od razu, a tymczasem nie ma co nawet marzyć o szybkim wejściu ekipy na plan.

seriale najpopularniejsze 2020

9. Sam Claflin z "Peaky Blinders" zapowiada bardzo soczysty 6. sezon

Tęsknicie za "Peaky Blinders"? Takich jak wy są w naszym kraju dziesiątki tysięcy. Każdy skrawek informacji o powrocie ekipy na plan w Birmingham i 6. sezonie serialu był w tym roku na wagę złota. I niestety na razie nic się nie zmieniło – wciąż nie wiemy, kiedy zobaczymy chłopaków z powrotem na naszych ekranach.

8. Twórcy i aktorzy zdradzają, o czym będzie 3. sezon "The Umbrella Academy"

"The Umbrella Academy" to jeden z najpopularniejszych seriali Netfliksa, także w Polsce. A odpowiedzi na pytanie o 3. sezon szukaliście na długo przed formalnym ogłoszeniem zamówienia.

7. Dlaczego Netflix kasuje tyle seriali? Szefowie serwisu wyjaśniają

Czemu Netflix kasuje tyle seriali i czy faktycznie kasuje ich więcej niż inne stacje? Bela Bajaria, dyrektorka ds. globalnych treści telewizyjnych, i Ted Sarandos, jeden z duetu prezesów Netfliksa, wyjaśnili, jaki jest ich punkt widzenia w tej sprawie. I że to, co dla nas jest jednym z najgorszych zjawisk w serialowym świecie, to po prostu "nowa era telewizji".

6. 5. sezon "Stranger Things" to już pewnik? David Harbour znów się wygadał

"Stranger Things" nie zakończy się po 4. sezonie, wiemy to już na pewno. A pierwszym, który się wygadał, że bracia Dufferowie planują sezon 5, był oczywiście zawsze chętny do rozmów z dziennikarzami David Harbour.

seriale najpopularniejsze 2020

5. Czemu "The Crown" nie pokazało ślubu księcia Karola i księżnej Diany?

Niesamowita suknia, którą Emma Corrin przymierzała godzinami. Budowanie miesiącami hajpu przed ślubem najbardziej tragicznej pary z "The Crown". A potem ślubu nie było. Dlaczego Peter Morgan pokazał przygotowania do ślubu Karola i Diany, a samego ślubu już nie? Wyjaśniają to aktorzy, którzy mają naprawdę dobre argumenty.

4. Dlaczego Jim Parsons nie chciał być dłużej Sheldonem Cooperem?

Na "Teorię wielkiego podrywu" narzekaliśmy w ostatnich sezonach, ale nie da się ukryć, że gdyby wciąż była emitowana, to byśmy oglądali. A tak pozostaje zastanawianie się, dlaczego właściwie Jim Parsons porzucił tak popularny serial. Odpowiedź samego zainteresowanego znajdziecie w tekście.

3. Netflix ma mnóstwo ukrytych kategorii. Oto tajne kody, żeby je znaleźć

Jeśli macie ochotę na coś bardzo specyficznego – np. horrory z motywem oceanu, filmy kampowe, filmy o wierze i duchowości czy seriale militarne – a nie pamiętacie dokładnych tytułów, prawdopodobnie znajdziecie interesującą was kategorię na Netfliksie. Trzeba tylko wpisać odpowiedni kod, których lista jest aktualizowana m.in. na Reddicie.

seriale najpopularniejsze 2020

2. Wszystko, co już wiemy o sezonie 5B "Lucyfera"

"Lucyfer" niewątpliwie rządził na Serialowej w tym roku. Interesowaliście się każdym, nawet najmniejszym spoilerem z nadchodzących odcinków i widać, że wypatrujecie już sezonu 5B. Daty premiery niestety jak nie było, tak nie ma, ale temat nie znika choćby dlatego, że zainteresowanie nim podtrzymują sami showrunnerzy, którzy co chwila wrzucają coś ciekawego na Twitterze.

1. Nikt nie przebije Sophie Turner, jeśli chodzi o pamiątkę z planu "Gry o tron"

"Gra o tron" w 2020 roku nie jest bynajmniej serialem zapomnianym. Udowadniają to najróżniejsze rankingi, w tym także i nasz. Naprawdę wyjątkową pamiątkę, którą zabrała Sophie Turner z planu serialu, postanowiło zobaczyć ponad 100 tys. naszych czytelników.

REKLAMA