"Squid Game" zostanie docenione jak "Parasite"? Koreański hit kwalifikuje się do głównych nagród Emmy

"Squid Game" (Fot. Netflix)

"Parasite" triumfował na Oscarach, a teraz kolejna koreańska produkcja ma szansę na nagrodę – tym razem w świecie telewizji. "Squid Game" kwalifikuje się do głównych Emmy.

Globalnego sukcesu "Squid Game" nie spodziewały się nawet władze Netfliksa. Produkcja szybko znalazła się jednak na językach dosłownie całego świata i ma szansę zostać numerem 1 wśród wszystkich seriali platformy. Wszystko wskazuje na to, że koreański serial stanie się odpowiednikiem filmu "Parasite" w serialowym świecie i może zgarnąć nominacje – a nawet nagrody –  na rozdaniu Emmy.

Squid Game – serial kwalifikuje się do nagród Emmy

Emmy to jedne z najważniejszych popkulturowych nagród w USA, często nazywane "telewizyjnymi Oscarami". Jak donosi Variety, Akademia Telewizyjna oficjalnie potwierdziła, że "Squid Game" kwalifikuje się do głównego rozdania. Przedstawiciel Akademii wyjaśnił, skąd ta decyzja – w końcu serial nie jest amerykański.

Ponieważ "Squid Game" zostało wyprodukowane pod okiem Netfliksa, który jest amerykańską firmą i od początku miało być dystrybuowane w USA, może dołączyć do wyścigu o nagrody Emmy – pisze Variety.

Istnieją również Międzynarodowe Nagrody Emmy, jednak cieszą się one o wiele mniejszym prestiżem. Haczyk polega na tym, że twórcy "Squid Game" będą mogli zgłosić produkcję tylko do jednego rozdania.

squid game emmy

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Squid Game – czy będzie 2. sezon?

Władze Netfliksa nie ukrywają, że zależy im na kontynuacji, co nie dziwi, biorąc pod uwagę sukces "Squid Game". Twórca serialu,  Hwang Dong-hyuk w jednym z ostatnich wywiadów zasugerował, że ma już wstępny pomysł. Podkreślił jednak, że nie chce niczego obiecywać, ponieważ praca nad "Squid Game" była naprawdę wyczerpująca. Dodatkowo, reżyser pracuje nad innymi projektami – ale Netflix już szuka sposobu, by mógł pogodzić napięty grafik:

 – On ma film i inne projekty, nad którymi pracuje. Staramy się wymyślić dla niego odpowiednią strukturę.

W oczekiwaniu na nowe informacje, zachęcamy do poznania ciekawostek na temat serialu. Jeżeli jesteście ciekawi, gdzie kręcono "Squid Game" – zajrzyjcie tutaj.

Squid Game jest dostępne w serwisie Netflix

REKLAMA