10 najpopularniejszych seriali Netfliksa w październiku. Cała Polska oglądała "Squid Game" – i co poza tym?

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Zielone dresy i różowe kombinezony zdominowały serialową modę w październiku. Oto 10 najpopularniejszych seriali zeszłego miesiąca na Netflix Polska.

Które seriale rządziły w październiku w top 10 Netfliksa? Dzięki serwisowi Flixpatrol, który codziennie zbiera takie dane, możemy sprawdzić, co Polacy oglądali najchętniej w zeszłym miesiącu. Wygrywa oczywiście "Squid Game", który zostawił w tyle "Sprzątaczkę", "Psi patrol", "Ty", "Kasztanowego ludzika" i inne hity platformy.

10. Locke & Key

Nowe klucze, nowe pytania i jeszcze więcej magii, a do tego Kevin Durand jako nowy czarny charakter, bezlitosny brytyjski kapitan Frederick Gideon z czasów wojny o niepodległość USA – oto 2. sezon "Locke & Key". Łącząca elementy fantastyki, kryminału i rodzinnego dramatu produkcja drugim "Stranger Things" może nie została, ale w top 10 Netfliksa trzyma się całkiem mocno – zważywszy, że 2. sezon miał premierę dopiero w drugiej połowie października.

9. Bogdan Boner: Egzorcysta

Żaden demon nie jest bezpieczny, kiedy Bogdan Boner, kochający alkohol egzorcysta do wynajęcia, powraca z bardziej pomysłowymi, obscenicznymi i śmiertelnymi czynami. Nowy sezon polskiego serialu animowanego "Bogdan Boner: Egzorcysta" zajmuje dziewiąte miejsce w netfliksowym podsumowaniu największych hitów października.

8. Zemsta pięciu sióstr

"Zemsta pięciu sióstr" to kolejny meksykański serial, który podbił polską publikę na Netfliksie. Bohaterkami jest pięć kobiet z tym samym znamieniem na skórze, które poszukują prawdy o swojej przeszłości. W efekcie odkrywają szereg tragicznych w skutkach kłamstw, za którymi stoi potężny polityk.

7. Dynastia

"Dynastia" wróciła z 4. sezonem, udowadniając, że wciąż trzyma się naprawdę nieźle, przynajmniej na polskim Netfliksie. Wśród licznych atrakcji i twistów znalazł się m.in. ślub Fallon. 5. sezon już jest zamówiony – w stałej obsadzie będzie Eliza Bennett, czyli serialowa Amanda Carrington, córka Alexis.

6. Sex Education

"Sex Education", podobnie jak przed miesiącem, znalazło się w połowie stawki. Netflix w międzyczasie zamówił 4. sezon, a Aimee Lou Wood zdradziła, że będzie on dojrzalszy od poprzednich – Otis, Maeve, Eric i reszta ekipy zmierzają ku dorosłości, a serial prawdopodobnie powoli zbliża się do końca. Nowe odcinki nie mają jeszcze daty premiery, ale już wiemy, że muszą odpowiedzieć na kilka palących pytań.

5. Kasztanowy ludzik

"Kasztanowy ludzik" to nowy kryminał Sørena Sveistrupa, twórcy oryginalnego, duńskiego "The Killing". W październikowy poranek na placu zabaw na spokojnym kopenhaskim przedmieściu zostaje znaleziona brutalnie zamordowana dziewczyna, a nad nią wisi malutki ludzik zrobiony z kasztanów. Prowadzący śledztwo duet detektywów, których grają Danica Curcic i Mikkel Boe Følsgaard, szybko odkrywa związek pomiędzy tym zabójstwem a sprawą zaginionej córki polityczki sprzed roku.

4. Ty

Serial "Ty" to jeden z największych hitów Netfliksa. W 4. sezonie oglądaliśmy jak Joe (Penn Badgley) i Love (Victoria Pedretti) zamieszkują razem z nowo narodzonym dzieckiem na przedmieściu w Kalifornii – w świecie jak z "Gotowych na wszystko". Joe zaczyna kombinować, jak wyrwać się z tej klatki, z kolei jego równie zabójcza małżonka wpasowuje się w tamtejsze klimaty, otwierając uroczą cukiernię. Serial ma już zamówienie na 4. sezon – czy akcja przeniesie się do Europy?

3. Psi patrol

seriale netflix najpopularniejsze

"Psi patrol" (Fot. TVOKids)

"Psi patrol" tradycyjnie już w czołówce – a czy wasze dzieci wiedzą, że powstaje nie tylko serialowy sp-off popularnej animacji, ale także kinowy sequel?

2. Sprzątaczka

"Sprzątaczka" z Margaret Qualley w tytułowej roli to nie tylko ścisła czołówka października, ale też jedna z najpopularniejszych produkcji w historii Netfliksa, która pod względem liczby widzów ma pobić "Gambit królowej". Jak już pewnie wiecie, Netflix nie ma na razie w planach 2. sezonu, a twórczyni jest zdania, że wraz z wyczerpaniem materiału źródłowego historia Alex się zakończyła. Niewykluczone jednak, że serial wróci w formie antologii, z inną bohaterką w każdym sezonie.

1. Squid Game

Numer 1 nie zaskakuje. "Squid Game" to w tym momencie już najpopularniejszy serial w historii Netfliksa, marka, która przyniosła platformie 900 mln dolarów zysku, a także najnowszy obiekt adoracji ministra Czarnka. Podczas gdy szef polskiego resortu edukacji jeszcze nie wymyślił, jak nam tego zabronić, koreański hit bije kolejne rekordy, pociągając za sobą inne, podobne seriale i być może zapoczątkowując jeszcze większy szał na popkulturę z Azji.

REKLAMA