Serialowy top 10 Netflix Polska w listopadzie. "Arcane" przegrywa ze "Squid Game", "Sprzątaczka" wciąż mocna

"Arcane" (Fot. Netflix)

Hity z Azji, animacje i... psy. To najpopularniejsze seriale wśród widzów Netflix Polska w listopadzie. Sprawdźcie, jak kształtuje się czołówka zestawienia.

Jakie były najpopularniejsze seriale w serwisie Netflix w listopadzie? Możemy się tego dowiedzieć dzięki Flixpatrol, który codziennie zbiera takie dane. W zestawieniu nie zabrakło takich hitów jak "Narcos: Meksyk", "Arcane" czy "Squid Game", ale lider zestawienia może być zaskakujący.

10. Cowboy Bebop

"Cowboy Bebop" znalazł się w top 10 najpopularniejszych seriali serwisu nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, ale można zakładać, że streamingowy gigant miał większe oczekiwania względem tej produkcji. Niestety, słabe recenzje krytyków i widzów – w tym nasza recenzja "Cowboy Bebop" – nie pomogły w odniesieniu większego sukcesu. Dobrze, że chociaż pies się udał...

9. Ty

Serial "Ty" to niezmiennie mocna produkcja w bibliotece Netfliksa. W jej najnowszym sezonie mogliśmy obserwować, jak mordercza para Joe i Love (Penn Badgley i Victoria Pedretti) wije sobie rodzinne gniazdko na kalifornijskich przedmieściach. Jednak tylko Love zdaje się wpasowywać w otaczającą ją nową rzeczywistość, z kolei Joe już myśli o tym, jak się z niej wydostać. Nowy sezon serialu wzbudził wiele emocji, nic więc dziwnego, że nie brakuje teorii fanowskich na temat tego, co może wydarzyć się w kolejnej serii.

8. Big Mouth

"Big Mouth" to przynajmniej na ten moment największy kreskówkowy hit Netfliksa. Mimo emisji już 5. sezonu, serial wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem widzów, o czym najlepiej świadczy miejsce w top 10 najpopularniejszych seriali tej platformy w wielu krajach – od Australii po Trynidad i Tobago. W najnowszym sezonie serialu, który już w 2019 r. dostał zamówienie na szóstą serię, gościnnie pojawili się m.in. Adam Scott, Jemaine Clement, Kristen Schaal, Kumail Nanjiani i Chloe Fineman.

7. Narcos: Meksyk

3. sezon "Narcos: Meksyk" to ostateczne pożegnanie z narkotykowymi baronami z Ameryki Łacińskiej. Akcja tej serii ma miejsce w latach 90., kiedy rozpoczyna się globalizacja narkobiznesu. Podczas gdy teraz już niezależne kartele walczą o przetrwanie w czasach politycznych wstrząsów i eskalacji przemocy, wyrasta nowe pokolenie meksykańskich królów. Warto zauważyć, że dwa odcinki tego sezonu wyreżyserował Wagner Moura, którego wszyscy pamiętamy z roli Pabla Escobara w oryginalnym "Narcos".

6. Hellbound

"Hellbound" stało się po części beneficjentem ogromnego sukcesu "Squid Game" - z pewnością niejedna osoba zasiadła do tego serialu dzięki "polecajkom" stworzonym przez netfliksowe algorytmy. Serial od reżysera "Zombie Express" stał się hitem dosłownie od pierwszej chwili, wskakując na szczyty list top 10 produkcji Netfliksa w ciągu 24 godzin od debiutu w ponad 80 krajach. Teraz pozostaje czekać na informację, czy zostanie zamówiony 2. sezon "Hellbound".

5. Dynastia

"Dynastia" na polskim Netfliksie wciąż ma się bardzo dobrze, co potwierdza tak wysokie miejsce 4. sezonu w listopadowym rankingu. W nowych odcinkach nie zabrakło oczywiście kolejnych twistów, a wśród licznych atrakcji znalazł się m.in. ślub Fallon. Stacja CW zamówiła już kolejny sezon, w którym do stałej obsady dołączy Eliza Bennett, czyli serialowa Amanda Carrington, córka Alexis.

4. Sprzątaczka

"Sprzątaczka" dość nieoczekiwanie stała się jednym z największych hitów w historii Netfliksa. Mimo to, przynajmniej na razie, Netflix nie ma w planach 2. sezonu, a twórczyni serialu uważa, że historia Alex (Margaret Qualley) zakończyła się wraz z wyczerpaniem materiału źródłowego. Pojawiają się już jednak głosy, że serial mógłby wrócić w formie antologii, z nową bohaterką w każdym sezonie. Sami oceńcie, czy miałoby to sens.

3. Arcane

"Arcane", czyli serial ze świata League of Legends nieoczekiwanie podbił serca widzów na całym świecie, z miejsca wdrapując się do czołówki najpopularniejszych seriali Netfliksa. To historia o początkach dwóch legendarnych bohaterek League of Legends – Vi i Powder, które wraz z dwójką przyjaciół przemierzają miasto Piltover, dokonując rabunków. Netflix już ogłosił, że powstanie 2. sezon "Arcane", w którym powróci m.in. Hailee Steinfeld jako Vi. Pozostałe szczegóły są trzymane w tajemnicy.

2. Squid Game

O "Squid Game", czyli najpopularniejszym serialu w historii Netfliksa powiedziano już chyba wszystko. Co jeszcze można dodać? Reżyser koreańskiego fenomenu przekazał niedawno, że 2. sezon historii z pewnością powstanie, jednak okazało się, że wcale nie jest to takie pewne. Netflix poinformował, że dopiero trwają rozmowy na ten temat.

1. Psi patrol

seriale netflix najpopularniejsze

"Psi patrol" (Fot. TVOKids)

Psie szaleństwo nie opuszcza Polski. Produkcja, która jeszcze w zeszłym miesiącu zajmowała najniższy stopień podium, w listopadzie królowała na polskim Netfliksie. Popularna wśród dzieciaków marka doczeka się kinowego sequela i serialowego spin-offu. Mimo to nie spodziewajcie się recenzji "Psiego patrolu" na Serialowej.

REKLAMA