2. sezon "Squid Game" nie będzie spełniać życzeń fanów? Twórca mówi, że nie pisze, by ich uszczęśliwić

"Squid Game" (Fot. Netflix)

"Squid Game" zgromadziło wokół siebie ogromną widownię, która tworzy własne teorie dotyczące 2. sezonu. Tymczasem twórca serialu mówi, że nie dba o oczekiwania widzów.

Na 2. sezon "Squid Game" czeka cała rzesza fanów. Serial pobił wszelkie rekordy, a w sieci jest gęsto od fanowskich przeróbek i teorii. Oczekiwania względem kontynuacji są ogromne, ale twórca Hwang Dong-hyuk jasno podkreśla – nie tworzy kontynuacji, by spełnić czyjekolwiek życzenia względem fabuły.

Squid Game – sezon 2 nie jest pisany pod fanów

Hwang Dong-hyuk podkreślił, że nie planuje pisać tylko po to, by uszczęśliwiać widzów czy wpasować się w fanowskie teorie – ponieważ jego zdaniem, to mijałoby się z celem.

– Widziałem wiele reakcji ludzi na temat serialu, ale nie chcę tworzyć 2. sezonu jako odpowiedzi na te reakcje. Filozofie, które umieściłem w sezonie pierwszym, wszystkie naturalnie rozciągają się na kontynuację. Zamiast próbować spełnić oczekiwania widzów, pomyślałem po prostu o ostatnim momencie, kiedy Gi-hun odwrócił się od wejścia na pokład samolotu i pomyślałem o tym, co zrobi dalej. Naturalnie będzie przepływ wydarzeń, który poprowadzi nas do końca sezonu – powiedział w rozmowie z  The Hollywood Reporter.

squid game sezon 2 co się wydarzy

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Jedna z najpopularniejszych teorii fanów dotyczy tego, czy Gi-hun może być synem gracza 001. Czy twórca zdecyduje się na takie rozwiązanie? Na odpowiedź z pewnością jeszcze trochę poczekamy. W maju Hwang Dong-hyuk przyznał, że na tamten moment miał jedynie trzy strony pomysłów.

A jakie to pomysły? Zgodnie z nowymi informacjami, 2. sezon rozpocznie się w miejscu zakończenia pierwszej serii. Gi-hun będzie szukał odpowiedzi na nurtującego go pytania. Czy przez to stanie się czarnym charakterem?

– Jeśli chodzi o Lidera, który również był w przeszłości zwycięzcą, a potem stał się Liderem, to jest jak z Darthem Vaderem. Niektórzy kończą jako Jedi, a niektórzy stają się Darth Vaderem, prawda? Myślę, że być może Gi-hun przejdzie przez pewien punkt krytyczny, w którym również zostanie poddany próbie – powiedział Hwang Dong-hyuk.

Podobno w 2. sezonie nie zabraknie nowych postaci i gier. A którą konkurencję z pierwszej serii przeżyłby Hwang Dong-hyuk? Tutaj znajdziecie odpowiedź na pytanie.

Squid Game jest dostępne w serwisie Netflix

REKLAMA