Jak idą prace nad 2. sezonem "Squid Game"? Twórca serialu zdradza nowe informacje na temat fabuły

"Squid Game" (Fot. Netflix)

"Squid Game" to bez wątpienia czarny koń zeszłorocznego wyścigu seriali. Fani na całym świecie wyczekują 2. sezonu – czego możemy oczekiwać? Twórca produkcji zdradził nowe informacje.

"Squid Game" w zeszłym roku pobiło wszelkie rekordy, a koreańskiego hitu nie przebił nawet 4. sezon "Stranger Things". Trwają prace nad 2. sezonem, a twórca serialu Hwang Dong-hyuk zdradził co nieco na temat fabuły.

Squid Game sezon 2 – twórca zdradza nowe informacje

Hwang Dong-hyuk rozmawiał z "Los Angeles Times", gdzie powiedział co nieco na temat fabuły nowego sezonu – Gi-huna czekają kolejne wyzwania związane z rozwiązywaniem tajemnic organizacji stojącej za morderczą grą.

– To jest największe wyzwanie w 2. sezonie. On [Gi-hun] zaczyna tam, gdzie zostawiliśmy go na końcu 1. sezonu. Więc fakt, że nie mogę przenieść wątku postaci na tym poziomie, jest ogromnym wyzwaniem. Nie zdradzając żadnych spoilerów, jest ta kwestia, którą Gi-hun mówi w ostatnim odcinku: "nie jestem koniem i jestem ciekawy, kto nam to zrobił". [2. sezon] będzie o tej drodze i o Gi-hunie, który udowadnia, że rzeczywiście nie jesteśmy końmi; wszyscy jesteśmy ludźmi. I o tym, że wszyscy w sercu nosimy dobro, esencję człowieczeństwa.

Lee Jung-jae, czyli serialowy Gi-hun powiedział, że wciąż czeka na scenariusz – i w tej kwestii prawdopodobnie niewiele się zmieniło. W maju  twórca powiedział, że na tamten moment miał jedynie trzy strony pomysłów.

squid game sezon 2 co się wydarzy

"Squid Game" (Fot. Netflix)

To jednak nie pierwszy raz, gdy Hwang Dong-hyuk dzieli się pomysłami na to, co wydarzy się w 2. sezonie "Squid Game" – zobaczymy nowe postaci i więcej gier. Twórca mówił także, że ma pomysł na powrót aktorów, których postaci zostały uśmiercone, m.in. sugerował, że Sae-byeok może mieć siostrę bliźniaczkę.

"Squid Game" otrzymało w lipcu historyczne nominacje do Emmy, a oczekiwania widzów, jak i krytyków co do 2. sezonu są naprawdę wysokie. Na ten moment nie wiadomo, kiedy ekipa rozpocznie zdjęcia do nowych odcinków. W oczekiwaniu na kolejne informacje zachęcamy do zapoznania się z listą polecanych przez nas koreańskich seriali.

Squid Game jest dostępne w serwisie Netflix

REKLAMA