10 świetnych seriali, które obejrzycie w jeden dzień

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

The End of the F***ing World

seriale do obejrzenia w jeden dzień

"The End of the F**ing World" (Fot. Netflix)

Jeden z dłuższych tytułów w naszym zestawieniu, przynajmniej jeśli chodzi o liczbę odcinków, bo tych na przestrzeni dwóch sezonów mamy "aż" szesnaście. Ale spokojnie, wszystkie są króciutkie i łatwo przyswajalne, więc seans minie, nim się spostrzeżecie, zostawiając za sobą sporo wrażeń.

I trzeba od razu dodać, że będą to wrażenia z gatunku raczej nietypowych, tak jak nietypowy jest cały "The End of the F***ing World" – młodzieżowy serial, którego główny bohater najprawdopodobniej jest psychopatą i właśnie szuka swojej pierwszej kandydatki na (ludzką) ofiarę. Bohaterem tym jest 17-letni James (Alex Lawther), ofiarą ma z kolei zostać jego nowa koleżanka ze szkoły, zbuntowana Alyssa (Jessica Bardem). Ale oczywiście wszystko toczy się nieco inaczej, niż było w planach.

Efektem tego wszystkiego jest zaś jedyny w swoim rodzaju miks nietypowego kina drogi i pokręconej opowieści o dojrzewaniu, w której czarnego jak smoła humoru jest co najmniej tyle, co autentycznych emocji. Czyli naprawdę sporo, bo mimo wpisanej w swoje DNA inności i nieustannego przełamywania różnego rodzaju gatunkowych konwencji, "The End of the F***ing World" na końcu zawsze okazuje się mniej szalone i bardziej gorzkie, niż mogłoby się początkowo wydawać.

A to zasługa i dobrze napisanego scenariusza (opartego na komiksie Charlesa Forsmana), i świetnych kreacji pary młodych aktorów, i bijącej z każdego kadru świeżości i energii, podkreślonych jeszcze znakomitym soudtrackiem. Owszem, drugi sezon okazał się ostatecznie raczej zbędną powtórką z rozrywki, ale nijak nie zmienia to faktu, że serial ogląda się błyskawicznie, a całość pozostawia za sobą bardzo dobre wrażenie. [Mateusz Piesowicz]

The End of the F***ing World jest na Netfliksie

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA