"Dom z papieru", "Lucyfer" i co jeszcze? Top 10 najpopularniejszych seriali września na Netflix Polska

"Dom z papieru" (Fot. Netflix)

Wrzesień na Netfliksie należał przede wszystkim do "Domu z papieru" i "Lucyfera". Jakie jeszcze seriale oglądaliśmy godzinami na platformie?

Które seriale rządziły we wrześniu w top 10 Netfliksa? Dzięki serwisowi Flixpatrol, który codziennie zbiera takie dane, możemy sprawdzić, co Polacy oglądali najchętniej w zeszłym miesiącu. Wyraźnym zwycięzcą jest "Dom z papieru", który wygrał z finałowym sezonem "Lucyfera". Inne seriale zostały daleko w tyle.

10. Clickbait

Miniserial "Clickbait" debiutuje na 10. miejscu zestawienia. To thriller, opowiadający o tym, jak nasze najbardziej niebezpieczne impulsy są napędzane przez social media i jak różnią się nasze życia realne od wirtualnych. Adrian Grenier ("Ekipa") gra przykładnego ojca i męża, który pewnego dnia pojawia się w nagraniu w serwisach społecznościowych, trzymając kartkę z napisem "Napastuję kobiety. Przy 5 milionach wyświetleń umrę".

9. Good Girls

najpopularniejsze seriale netflix

"Good Girls" (Fot. Netflix)

Dziewczyny z serialu "Good Girls" powróciły w 4. sezonie, który w międzyczasie okazał się sezonem finałowym – telewizja NBC skasowała serial. O powodach tej decyzji przeczytacie tutaj. Zapraszamy też do lektury naszej recenzji 4. sezonu "Good Girls", w której pytamy, czy rzeczywiście aż tak szkoda tego serialu.

8. Squid Game

Koreańskie dramy do tej pory nie były rozrywką masową – "Squid Game" ma szansę to zmienić. Brutalny thriller, w którym ludzie decydują się na udział w rozgrywce na śmierć i życie, żeby wygrać ogromne pieniądze, błyskawicznie zdobywa popularność na całym świecie. Ted Sarandos, jeden z szefów Netfliksa, twierdzi wręcz, że za chwilę to może być najchętniej oglądany serial w historii platformy. Tymczasem twórca serialu, koreański reżyser Hwang Dong-hyuk ("The Fortress"), nie jest pewien, czy będzie 2. sezon "Squid Game".

7. Reksin

Seriale dla dzieci trzymają się mocno, a "Reksin" (w oryginale "Sharkdog") to najnowszy animowany hit na Netfliksie. Serial opowiada o przygodach 10-letniego chłopca, który ma nietypowego przyjaciela – to w połowie rekin, a w połowie szczeniak, który ma złote serce, uwielbia paluszki rybne i razem ze swoim właścicielem przeżywa fantastyczne przygody.

6. Riverdale

najpopularniejsze seriale netflix

"Riverdale" (Fot. CW)

Fantastyczne przygody przeżywają również bohaterowie "Riverdale" – przed nami finał 5. sezonu i na tym nie koniec. Tym razem upłynie bardzo mało czasu pomiędzy sezonami – zdjęcia do 6. serii już ruszyły, a showrunner serialu zapowiada, że będzie się działo. W miasteczku, które widziało już wszystko, dojdzie do ostatecznej walki pomiędzy dobrem i złem, i prawdopodobnie nie wszyscy to przeżyją.

5. Sex Education

"Sex Education" wróciło z 3. sezonem, w którym – dzięki nowej pani dyrektor, granej przez Jemimę Kirke – Moordale zaczęło przypominać polskie szkoły pod rządami ministra Czarnka. Podczas gdy konserwatywna rewolucja przybierała coraz bardziej przerażający obrót, Otis romansował nie z Maeve, a z Ruby, Eric budował związek z Adamem, a Jean przygotowywała się do porodu i próbowała stworzyć wielką, szczęśliwą rodzinę – z różnym skutkiem. Efekt jest taki, że mamy mnóstwo pytań przed 4. sezonem "Sex Education" – który jest już potwierdzony przez Netfliksa.

4. The Good Doctor

"The Good Doctor" trzyma się mocno, godnie zastępując poprzedni ulubiony serial medyczny Polaków – "Szpital New Amsterdam". Medyczny dramat, w którym oglądamy pracę młodego genialnego lekarza z autyzmem i zespołem sawanta, jest produkowany przez Davida Shore'a ("Dr House"), a główną rolę gra Freddie Highmore z "Bates Motel". I choćby z powodu tego duetu warto go obejrzeć.

3. Psi patrol

seriale netflix najpopularniejsze

"Psi patrol" (Fot. TVOKids)

Tytuły w top 10 Netfliksa co miesiąc się zmieniają, ale jedno pozostaje niezmienne – kanadyjska kreskówka dla dzieci "Psi patrol" była, jest i pewnie jeszcze długo będzie tutaj obecna.

2. Lucyfer

"Lucyfer" wrócił z ostatnim sezonem i tak się składa, że finał podzielił fanów, którzy pytają na przykład, gdzie była Trixie. Niezależnie od tego, jakie są opinie po zakończeniu, to wciąż jeden z najpopularniejszych seriali Netfliksa. Gdyby powstał 7. sezon "Lucyfera", publiczność pewnie by wróciła – ale takich planów nie ma. Tym razem to już naprawdę pożegnanie, o czym i twórcy, i Netflix wiele razy zapewniali.

1. Dom z papieru

Numer 1 nie zaskakuje: "Dom z papieru" raz jeszcze bierze wszystko, zbliżając się już do końca pełnej twistów gry o wielką kasę. Przed nami jeszcze pięć odcinków, które zobaczymy w grudniu (krótki fragment możecie zaś obejrzeć powyżej). Zamkną one historię Profesora, Tokio, Berlina i spółki – i miejmy nadzieję, że odpowiedzą na palące pytania, jakie mamy po finale sezonu 5A.

REKLAMA